Vergoedingen in verenigingen - Blog

- door Steven Matheï - Categorie: Vergoedingen in verenigingen

Sinds 1 januari 2022 geldt er een nieuwe regeling voor verenigingswerk (officiële term: ‘beloningen voor verenigingsactiviteiten’).
VZW’s, feitelijke verenigingen en openbare besturen kunnen ‘verenigingswerkers’ in dienst nemen voor bepaalde activiteiten in de sportsector, de amateurkunstensector en het sociaal-cultureel volwassenwerk. ...

lees verder

- door Steven Matheï - Categorie: Vergoedingen in verenigingen

Een vereniging mag de vrijwilligers op wie ze beroep doet de kosten terugbetalen die ze voor de organisatie hebben gemaakt door het feit dat ze hun eigen voertuig voor vrijwilligerswerk hebben gebruikt. Het maximale bedrag van de kilometervergoeding dat aan de vrijwilligers mag worden terugbetaald, bedraagt vandaag 0,4246 euro per kilometer (bedrag wordt elk kwartaal aangepast).
...

lees verder

- door Steven Matheï - Categorie: Vergoedingen in verenigingen

Het maximale bedrag van de kilometervergoeding dat aan de vrijwilligers mag worden terugbetaald, wordt voortaan elk kwartaal aangepast. ...

lees verder

- door Steven Matheï - Categorie: Vergoedingen in verenigingen

De kleine vergoedingsregeling voor kunstenaars (KVR) is een regeling waardoor kunstenaars onder bepaalde voorwaarden via de kunstenaarskaart kleinschalige artistieke prestaties kunnen uitvoeren. Binnenkort (en ten laatste 1 januari 2024) zullen er nieuwe regels van toepassing zijn. ...

lees verder

- door Steven Matheï - Categorie: Vergoedingen in verenigingen

Voetbal Vlaanderen werkte samen met de clubs en KBVB een nieuw financieel kader uit. Deze nieuwe regels worden ingeschreven in het bondsreglement en zijn van toepassing vanaf seizoen 2023-2024 voor de amateurvoetbalclubs en de futsalclubs. ...

lees verder

- door Steven Matheï - Categorie: Vergoedingen in verenigingen

Het verenigingswerk (Officiële term: ‘beloningen voor verenigingsactiviteiten’) is een systeem waarbij socioculturele – en sportverenigingen en openbare besturen op een makkelijke manier mensen vergoeden die bepaalde diensten leveren aan de vereniging of het lokale bestuur.
Dit systeem houdt eigenlijk het midden tussen enerzijds vrijwilligerswerk (waarbij een vereniging of lokaal bestuur een kostenvergoeding kan betalen aan de vrijwilliger) en anderzijds échte (reguliere) tewerkstelling. ...

lees verder

- door Steven Matheï - Categorie: Vergoedingen in verenigingen

Een vereniging mag de vrijwilligers op wie ze beroep doet de kosten terugbetalen die ze voor de organisatie hebben gemaakt door het feit dat ze hun eigen voertuig voor vrijwilligerswerk hebben gebruikt.
Het maximale bedrag van de kilometervergoeding dat aan de vrijwilligers mag worden terugbetaald, wordt voortaan elk kwartaal aangepast. ...

lees verder

- door Steven Matheï - Categorie: Vergoedingen in verenigingen

Er zijn drie soorten vrijwilligersvergoedingen:
- De forfaitaire vrijwilligersvergoeding;
- De reële vrijwilligersvergoeding;
- De combinatieregeling.

We leggen verder uit. ...

lees verder

- door Steven Matheï - Categorie: Vergoedingen in verenigingen

De forfaitaire vrijwilligersvergoeding is vrijgesteld van belastingen indien deze niet meer bedraagt dan de vastgestelde maxima die jaarlijks geïndexeerd worden.
We geven jullie de bedragen van 2023 mee. ...

lees verder

- door Steven Matheï - Categorie: Vergoedingen in verenigingen

Een vereniging mag haar vrijwilligers de kosten terugbetalen die ze voor de organisatie hebben gemaakt door het feit dat ze hun eigen voertuig voor vrijwilligerswerk hebben gebruikt. ...

lees verder