Blog

Tips & tricks, nieuwtjes, wetswijzigingen,... Voor dat alles kan u hier terecht........

Kies hier een blog onderwerp
- door Steven Matheï - Categorie: algemeen

Belastingvermindering kinderopvang - Ouders kunnen belastingvermindering krijgen voor bepaalde kosten die ze maken voor de opvang van kinderen. Lees er hier meer over. ...

lees verder

- door Steven Matheï - Categorie: Vergoedingen in verenigingen

Het “verenigingswerk”, het “bijklussen” of het “belonen van verenigingsactiviteiten” is een systeem waarbij socioculturele – en sportverenigingen en openbare besturen op een makkelijke manier mensen vergoeden die bepaalde diensten leveren aan de vereniging of het lokale bestuur.
Dit systeem houdt eigenlijk het midden tussen enerzijds vrijwilligerswerk (waarbij een vereniging of lokaal bestuur een kostenvergoeding kan betalen aan de vrijwilliger) en anderzijds échte (reguliere) tewerkstelling. ...

lees verder

- door Steven Matheï - Categorie: Vergoedingen in verenigingen

Vrijwilligers die actief zijn in de vaccinatiecentra en crisisvrijwilligers in de zorg kunnen ook in 2022 rekenen op een verhoogde forfaitaire onkostenvergoeding van maximum 2.705,97 euro per jaar (in plaats van 1473,37 euro per jaar). ...

lees verder

- door Steven Matheï - Categorie: algemeen

Verenigingen kunnen benaderd worden door Permission Machine, een privébedrijf dat Belgische websites controleert en contacteert wanneer ze foto’s gebruiken waar ze geen licentie voor hebben. Ze eisen dan honderden euro’s van de vereniging. Ze dreigen bovendien met boetes en hogere kosten wanneer er niet onmiddellijk betaald wordt. ...

lees verder

- door Steven Matheï - Categorie: algemeen

Sponsoring is een overeenkomst tussen een organisatie en een vereniging of VZW waarbij de organisatie geld of natura (knowhow, levensmiddelen of andere materialen) geeft aan de vereniging of VZW (of voor een specifiek evenement) in ruil voor een tegenprestatie. ...

lees verder

- door Steven Matheï - Categorie: VZW's

De algemene vergadering van een VZW moet minstens 1x per jaar samenkomen voor o.a. de goedkeuring van de jaarrekening en dit uiterlijk 6 maanden na afsluiting van het boekjaar. ...

lees verder

- door Steven Matheï - Categorie: VZW's

Geïndexeerde bedragen vanaf 01/03/22 voor publicaties in het Belgisch Staatsblad ...

lees verder

- door Steven Matheï - Categorie: Vergoedingen in verenigingen

De forfaitaire vrijwilligersvergoeding is een forfaitair bedrag dat verenigingen kunnen uitkeren aan vrijwilligers om de gemaakte kosten te vergoeden. ...

lees verder

- door Steven Matheï - Categorie: vrijwilligers

Vrijwilligers zijn "vrijwillig" actief in de vereniging. Dit wil zeggen dat vrijwilligerswerk in principe onbezoldigd is. Toch is het mogelijk om vrijwilligers te vergoeden voor de onkosten die ze maken tijdens hun vrijwilligerswerk. Deze onkostenvergoeding wordt de vrijwilligersvergoeding genoemd. ...

lees verder

- door Steven Matheï - Categorie: VZW's

Gaat je algemene vergadering digitaal door? Wat dien je te vermelden op de uitnodiging? ...

lees verder